Kontakt

Petr Nešpor - Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Palác Morava, Malinovského 4, Brno

Mgr. Petr Nešpor

Malinovského nám. 4,
602 00 Brno

Telefon:
+420 736 529 271

E-mail: 711petr@gmail.com

IČ: 88276244

Petr Nešpor - Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Petr Nešpor – Poradenství – Terapie – Osobní rozvoj

S důvěrou mne můžete kontaktovat telefonicky nebo e-mailem, abychom se domluvili na společném setkání.

Moje pracovna se nachází v Paláci Morava na Malinovského náměstí v  Brně, ve čtvrtém poschodí (pohodlně výtahem).

V blízkosti  je možné zaparkovat (placené parkování) v ulicích Za divadlem, Rooseveltova a Benešova. Je také možné využít podzemních garáží u Janáčkova divadla a v parkovacím domě na Kounicově ulici.

Zastavují zde tramvajové linky 1, 2, 4, 9 a 11. Od Hlavního nádraží cesta pěšky trvá jen několik minut (jedna zastávka).

pn_malinovskeho4
 

SOUČASNÁ SITUACE – PRÁCE PŘES SKYPE a další

Hlásím, že i já se opět přesouvám v této době do „nové pracovny“ – tedy na platformy SKYPE, Messenger, WhatsApp, Zoom a podobné. Také práce skrze telefon. Několik termínů pro nové klienty teď mám.

Práce přes SKYPE a podobné platformy má v psychologii, psychoterapii a poradenství jistě svoje specifika. Vím z vlastní zkušenosti, že je možné i takto mít velmi dobrý a užitečný  pracovní osobní kontakt a velmi dobře spolupracovat.  Samotného mě ale překvapilo, i někteří klienti mi to sdělují, že tento způsob online práce přes SKYPE a další  jim dává v danou chvíli v poradenství i další přidanou novou hodnotu navíc.

 
Reference jsou k dispozici na tomto odkazu.
 
 
 
Změna v nás je pomalý proces.
Zpravidla nejde o jediný masivní okamžik
odhalení či osvícení,
ale o sérii drobných úprav,
jemné zčeření,
které se postupně rozšíří
a ovlivní způsob bytí člověka.
Úkolem poradce není aktivně provádět
– dokonce ani navrhovat –
změny za klienta, ale vytvářet prostředí,
v němž může klient
sám sebe
poznat
a přijmout.

Janet Tolan

Vedoucí pracovníci na mnoha úrovních mají pocit, že se neustále pohybují v kruhu. Pořád jsou zapřaženi do práce. Nikdy nejsou hotovi. Jedna schůze stíhá druhou.

Jeden projekt střídá jiný. Všude musí být v pohotovosti, jakmile něco neklape. Cítí se uštvaní a pronásledovaní.

Ptají se sami sebe: „A kde v tom všem jsem vlastně já? Žiji ještě vůbec?” Připadá jim, že jejich osoba přichází zkrátka. Na jejich potřeby se nikdo neptá.

Ten, kdo se ocitne na zodpovědném místě, jistě nemůže požadovat uspokojení všech svých potřeb. Přijal odpovědnost za druhé. Vyjadřuje to také jeho duchovní postoj: jsem tu pro ně. Zříkám se mnohého, co by mě těšilo, a dělám to naprosto vědomě. Ovšem i tady potřebuji znát správnou míru. Rozdám-li se totiž beze zbytku obětavě druhým, nestačím si ani povšimnout, že ve své roli oběti jim začínám upírat právo na život. Jako oběť kolem sebe šířím agresivní náladu a ta druhé ochromuje.

Být k druhým dobrý dokážu pouze tehdy, když zacházím dobře sám se sebou. V opačném případě začnu potlačené emoce promítat do svého okolí. Jestliže jsem k sobě tvrdý, budu stejně tvrdě zacházet i se svými spolupracovníky. Rozhodně je tím nepovzbudím k životu.

Nejde však jen o to, abychom uměli být dobří sami k sobě a tu a tam si něco dopřáli. Už svatý Bernard napsal papeži Evženovi, který si mu posteskl na tíhu svého úřadu: „Dopřej si sám sebe!” Pak mu ukázal jak je svým přetížením odříznut od sebe a od svých pocitů a jak je to pro něho zhoubné. Člověk si může dopřát hezkou dovolenou, dobrou večeři, víkend na chatě – rozhodující je pouze to, aby si dopřál sám sebe, aby měl kontakt sám se sebou a byl u sebe doma.

Anselm Grün – Pracovat a žít

Petr Nešpor
Poradenství – Terapie – Osobní rozvoj