O mně

Petr Nešpor - Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj
Petr Nešpor: Poradenství – Terapie – Osobní rozvoj; Oblast: psychoterapeut, psycholog, kouč, poradce, konzultant

SOUČASNÁ SITUACE – PRÁCE PŘES SKYPE a další

Hlásím, že i já se přesouvám v této době do „nové pracovny“ – tedy na platformy SKYPE a podobné. Také práce skrze telefon.

Základní částku za padesátiminutovou osobní i párovou konzultaci je v současné době možné snížit na 500 Kč pro ty, kteří mají v době nového virového onemocnění nějaké snížení příjmů nebo výraznější zvýšení výdajů. Také pro ty, pro které by byla základní sazba nedosažitelná. Pokud mi toto sdělíte, částku snížíme. Taktéž se na toto i osobně ptám nových i stávajících klientů.

Práce přes SKYPE a podobné platformy má v psychologii, psychoterapii a poradenství jistě svoje specifika, možnosti i hranice. Vím z vlastní zkušenosti, že je možné i takto mít velmi dobrý a užitečný  pracovní osobní kontakt.  Slýchávám spíše o hranicích a nějakých možných problémech této formy spolupráce. To může v nějaké míře platit. Samotného mě ale překvapilo, i někteří klienti mi to sdělují, že tento způsob práce přes SKYPE jim dává v danou chvíli v poradenství i další přidanou novou hodnotu navíc. Se SKYPE poradenstvím mám už nějakou dobu zkušenost, velmi dobrou zkušenost.

—————————-

Jmenuji se Petr Nešpor.

Narodil jsem se v roce 1966 – Brno.

Bydlím v Brně.

Jsem šťastně ženatý.

Rád cestuji po světě, čtu knížky, rád vařím.
Zajímám se o to, co se děje doma i ve světě.
Rád jsem s lidmi, ale rád jsem i sám v tichu.
Rád prostě jen dýchám.

Absolvoval jsem:
 • Tři roky sebezkušenostního psychoterapeutického skupinového výcviku při Brněnském institutu psychoterapie (BIP) pod vedením MUDr. Olgy Kulískové PhD. a MUDr. Ivana Pešky
 • V roce 2015 absolvovaný intenzivní rogersovský výcvik – na osobu zaměřený přístup (PCA) – 140 výcvikových hodin; facilitátoři výcviku: PhDr. Oldřich Tegze (www.spsbrno.cz) a Mgr. Ferdinand Podoba (www.ips-sk.eu)
 • Aktuálně probíhající akreditovaný dlouhodobý psychoterapeutický výcvik u ČSKIP – www.cskip.cz
 • Vzdělávání v teorii psychodynamické psychoterapie při BIP – www.i-bip.com
 • Vlastní individuální psychoterapeutická sebezkušenost
 • Účast na skupinových i individuálních supervizích poradenské praxe
 • Roční postgraduální studium psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně pod garancí prof. PhDr. Vladimíra Smékala, CSc.
 • Intenzivní semináře a workshopy v oblasti osobního rozvoje a managementu
 • Třiadvacetiletá poradenská, terapeutická i rozvojová praxe
 • Vzdělání: CMTF Univerzity Palackého v Olomouci, obor teologie, titul Mgr.

Jsem členem akreditované České společnosti pro katatymně imaginativní psychoterapii.

Reference jsou k dispozici na tomto odkazu.

Nabízím služby v oblastech:
 • Poradenství
 • Terapie
 • Osobní rozvoj
 • Spiritualita
 • Lektorství

Ve všech těchto a podobných rolích stojím mnoho let. Psychologie, psychoterapie a spiritualita jsou obory, které jsou mi od mládí velmi blízké.

Poradce, psycholog nebo psychoterapeut díky svým profesním znalostem a dovednostem nabízí přicházejícímu člověku především bezpečný a klidný prostor, ve kterém  je možné pracovat na lepším osobním prožívání. Jdeme v takovém prostoru společně směrem ke změně k lepšímu. Je zde možné otevřít k proměně různé úzkosti nebo traumatické zkušenosti, které nám brání v životě – to vše v rytmu a otevřenosti, kterou si volí sám klient.
Jsem rád, když skrze taková setkání může klient víc a více  být sám sebou, prožívá rostoucí vnitřní svobodu, rozumí víc sobě i druhým a může se mnohem pevněji opřít o své nové dobré zkušenosti a vědomí sebe a svého světa.

Velkou zkušeností pro mne byla i dvacetiletá praxe kněze ve farnostech a v jiných křesťanských iniciativách. Je to tedy i oním něčím navíc, co mohu nabídnout: porozumět vám v tom, jak se váš prožitek víry a toho, co spiritualitou souvisí, prolíná s prožitky obecně lidskými, kterým se věnuje právě psycholog a psychoterapeut. Mohu být tedy nablízku i těm, kteří měli v církvi nějakou zkušenost (méně srozumitelnou, překvapující nebo negativní…), kterou potřebují zpracovat, udělat krok dále. Jen možnost pro ty, kdo o to stojí.

Budete-li chtít, rád půjdu kus cesty s vámi.

Sám miluji svobodu a v takové svobodě bude i naše setkávání – jako rovný s rovným. Každý máme svoji cestu a svou jedinečnou hodnotu.

Je mi ctí, pokud vám budu nějaký čas nablízku při novém objevování vaší jedinečnosti. Kontakt na mne je zde.

_DSC6132-3
 
Carl Ransom Rogers – psycholog, psychoterapeut:
„Dobrý život je proces, ne stav bytí.“ (1961)
 
Petr Nešpor
Poradenství – Terapie – Osobní rozvoj